Sosyal Medya ve Çevrendeki Yakınlarına Amacını Paylaş

Koşuya kaydolduktan sonra amacını, duygu ve düşüncelerini ifade eden bir koşu mektubu hazırlaman gerekiyor. Ardından tüm çevrene Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin akülü tekerlekli sandalye kampanyasından bahsetmelisin. Bunun için de sosyal medyayı, mail adresini ve yazım yeteneğini kullanmalı; koşarak akülü tekerlekli sandalye kampanyasına destek olacağını anlatman gerekiyor. Bol şans...


Bağış mektubu nasıl hazırlanır?

  • Bağış mektubunu yazarken çok açık bir dil kullanmaya dikkat etmelisin. Seni bağışlarıyla destekleyecek kişiler yazdıklarını çok açık bir şekilde anlayabilmeli.
  • TOFD’nun en önemli özelliği bağışçılarına yaptığı açık geri dönütlerdir. Topladığın bağışların derneğin akülü tekerlekli sandalye kampanyasına aktarıldığını, yapılan bağışların akülü tekerlekli sandalye kampanyası haricinde hiç bir şekilde kullanılmayacağını ve derneğin kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduğunu anlatman gerekiyor.
  • Koşuya kadar ne kadar bağış topladığını, ne kadar sandalye alabildiğini çok açık bir şekilde sosyal medya ve mail ile bağışçılarına anlatman gerekiyor.
  • Koşuya katılmak için yaş sınırı ya da profesyonel koşucu olman gerekmiyor. Yalnızca koşamayanlar için koşuya dahil olduğunu, engelli bireylerin özgürlüğüne kavuşmasına destek olmak istediğini belirtmen, bağışçılarını etkileyecektir.
  • Bağış mektubunu kimlere gönderebilirsin?
 
› Aile üyeleri ve akrabaların
› Okul ve üniversite arkadaşların
› Patron, yönetici, yönetim kurulu üyelerin
› Sana veya çalıştığın şirkete ürün/hizmet satan tedarikçilerin
› Müşterilerin ve iş ortakların
› Mahalle ve askerlik arkadaşların
› Eski yeni iş arkadaşların
› Üyesi olduğun kulüp ve cemiyetler
› Mezunlar derneğin veya meslek derneğin
› Sosyal medya hesaplarında